Kiekvienais metais ateina toks laikas, kai vasaros sezonas artėja į pabaigą, orai atšąlą, ir namus, biurus ar butus turime neišvengiamai šildyti. Šildant patalpas, palaipsniui oras išsausėja, kadangi šaltu oro metu dažniausiai visos patalpos būna sandariai uždarytos ir labai retai vėdinamos. Pernelyg sausas oras gali sukelti didelių sveikatos sutrikimų, tokių kaip: paūmėjęs lėtinis bronchitas, atsiranda sloga, akys išsausėja, todėl jos pradeda ašaroti, taip pat tampa sunku kvėpuoti, skauda galvą, žmonės dažniau suserga apatinių ir viršutinių kvėpavimo takų uždegimu. Matant, kokias pasekmes žmogui gali sukelti pernelyg sausas oras, galima drąsiai teigti, kad būtina imtis tam tikrų priemonių, kurios užkirstų kelią tokiems sveikatos sutrikimams. Vienas iš pačių geriausių ir efektyviausių oro drėkinimo būdų yra oro drėkintuvai, žinoma, galima išsiversti ir be jų, su drėgnais rankšluosčiais, indais ir t.t, tačiau tai būtų ne pats higieniškiausias būdas drėkinti patalpas, kadangi toks drėkinimas suteikia puikias galimybes daugintis bakterijoms, ypač naudojant rankšluosčius, todėl visų pirma pakalbėkime apie oro drėkintuvų naudą.
Oro drėkintuvas – puikus būdas bet kurioje patalpoje išvengti per daug išsausėjusio oro. Oro drėkintuvų galima rasti įvairių – karštų ar šaltų garų, arba ultragarsinių. Šie skiriasi savo veikimo principu, tačiau galutiniame variante puikiai pasirūpina patalpos drėkinimu, o naudotis ir prižiūrėti tokį įrenginį visai nesudėtinga ir paprasta. Kuo skiriasi karštų, šaltų garų ir ultragarsiniai drėkintuvai? Tuo, kad ultragarsinis oro drėkintuvas yra du viename – gali skleisti tiek šiltus, tiek šaltus garus. Oro drėkintuvai veikia tyliai, todėl net ir miegant netrukdys ramaus poilsio, o ir elektros naudoja labai mažai. Šie įrenginiai sugeba palaikyti tinkamą ir reikiamą drėgmės lygį ore, todėl, kai reikalingas lygis pasiekiamas, aparatas išsijungia automatiškai, o sumažėjus drėgmei, vėl įsijungia.
Be oro drėkintuvo yra dar ir kitų būdų galinčių sumažinti išsausėjusio oro tikimybę. Visų pirma, net ir šaltu oro metu reikėtų nepamiršti gerai ir dažnai vėdinti patalpas, kuriose praleidžiama daugiausiai laiko. Vėdinti patalpas reikėtų mažiausiai du kartus per dieną, ryte ir vakare, bent po 10 minučių. Taip pat bute, name ar biure reikėtų vengti storų kilimų ir užuolaidų, geriausia tokių daiktų atsisakyti, kadangi juose kaupiasi daug orą teršiančių dulkių, todėl vietoj jų – geriausia pinigus investuoti į gerą oro drėkintuvą. Taip pat reikėtų prisiminti, kad patalpose valant dulkes, niekuomet negalima naudoti sausų servetėlių ar kitų šluosčių, valyti dulkes rekomenduojama tik drėgnu būdu. Tikriausiai rastume dar daug įvairių orą drėkinančių priemonių ir skirtingų būdų, tačiau norint taupyti laiką ir užtikrinti patalpoje tinkamą drėgmės lygi – tam geriausia rinktis oro drėkintuvą.