Šilumos siurbliai šiai dienai priskiriami prie progresuojančios technologinės įrangos, galinčios išgauti energiją iš atsinaujinančių gamtinių šaltinių. Šių sistemų efektyvumas priklauso nuo nedidelio šilumos potencialo gaunamo iš žemės, oro, gruntinio vandens ir vandens telkinių, kuris po to yra paverčiamas į didelio potencialo šilumą, galinčio šildyti pastatą ir kaitinti vandenį.
Ar kada nors pagalvojote kokia suma susidarytų, jei paliktumėte televizorių įjungtą visą dieną? O kaip dėl oro kondicionieriaus, įjungto ir nustatyto 1 laipsniu šalčiau? Arba dujų katilo, kuris pradėjo naudoti žymiai daugiau dujų? O kiek elektros energijos sunaudoja elektros katilas arba elektrinis šildytuvas? Ar jūsų šeima gyvena ekonomiškiau ir taupiau, nei jūsų kaimynai ar draugai? O ar kada susimąstėte apie galimas energijos išlaidas? Kaip išlaikyti komfortą ir saugumą savo namuose? Kaip pamiršti apie viešųjų komunalinių paslaugų egzistavimą ir negalvoti apie reguliariai didinamus dujų tarifus? Mes rekomenduojame apsvarstyti šilumos siurblio ,,oras – vanduo”, kaip alternatyvaus energijos šaltinio, pasirinkimą.
Atsižvelgiant į Pasaulinio komiteto energetikos duomenis, iki 2020 metų šilumos siurblys, kaip energijos taupymo technologija, bus įdiegtas 75% namų ūkių visame išsivysčiusiame pasaulyje. Taigi, kame jo efektyvumas ir kokia jo nauda?
Vienas iš svarių argumentų – šilumos siurblio patvarumas ir rentabilumas. Įrangą galima panaudoti ir kaip šilumos katilą šildymui, ir kaip kondicionierių vėsinimui. Ir visa tai gali tęstis 30 metų laikotarpyje, žiemą – šildymas, vasarą – vėsinimas. Šaldytuvas – šildytuvas – tai kaip dvi sistemos ,,viename butelyje”. Šilumos siurblių unikalumas yra gebėjimas išgauti natūralius šilumos perdavimo šaltinius, kas ir sudaro energijos taupymo technologijų pagrindą. Naudojant šilumą iš oro, jūs pasirenkate saugų šilumos gavimo būdą nekenkiant sau ir aplinkai. Štai kodėl šie siurbliai yra priskiriami prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir daugelyje šalių įtraukti į valstybinę ekologijos išsaugojimo programą.
5 priežastys, kurios paskatins pasirinkti šilumos siurblį oras-vanduo:
1 – Šildymo metu efektyviai ir taupiai naudojama energija
2 – ekologiškai švari energijos forma – nėra teršiama atmosfera
3 – Šilumos siurblys – patikima įranga, tarnauja apie 20 metų
4 – Tai nėra taip brangu, kaip jūs manote
5 – Tai yra naudinga – daugiau nei 70% šilumos energijos Švedijoje pagamina šilumos siurbliai.
Šilumos siurblys ,,oras – vanduo” – ekologiškas energijos šaltinis.
Skirtingai nei katilai deginantys kurą, šilumos siurblys neteršia atmosferos, nes visi procesai vyksta germetiškai uždaroje erdvėje ir išmetamų teršalų į aplinką nėra.
Šiek tiek informacijos apie šilumos siurblio darbo principą:
Šilumos siurblys veikia atvirkštiniu principu: perneša šilumą atgal t.y.nuo mažiau sušilusių kūnų prie daugiau sušilusių. Kaip tas vyksta?
Norėdami suprasti šilumos siurblio darbo principą detaliau išnagrinėsim jo darbą ir sudedamąsias dalis.
Šilumos siurblys – aušintuvas, kurį sudaro šie komponentai:
kompresorius (randasi išoriniame bloke)
kondensatorius (vidinis šilumokaitis)
plėtimosi vožtuvas
garintuvas (išorinis šilumokaitis)
Aušinimo dujos (6°C) p patenka į suspaudimo kompresorių. Kompresorius panaudodamas elektros energiją spaudžia aušinimo dujas, ko pasekoje kyla jo spaudimas ir dėl tos priežasties padidėja aušinimo temperatūra. Sušildytas aušintojas (85 ° C), veikiant aukštam slėgiui patenka į kondensatorių. Kondensatoriuje sušildyto aušintojo šiluma perduodama šilumos skleidėjui (orui ar vandeniui). Aušintojas vėsta ir vyksta kondensacija (perėjimas iš dujinės būsenos į skystąją). Už kondensatoriaus sumontuotas plėtimosi vožtuvas, kurio funkcija – sumažinti aušintojo spaudimą. Krentant spaudimui, temperatūra irgi krenta.
Praėjęs per plėtimosi vožtuvą aušintojas patenka į šilumokaitį, esantį lauke (garintuvas). Jame aušintojas išgaruoja (pereina iš skysčių į dujinę būseną). Aušinimo skysčio virimo temperatūra žemesnė už temperatūrą lauke. Virimo proceso metu freonas paima šilumą iš lauko. Vėliau ciklas vėl kartojasi. Paprasčiau tariant, kompresorius negamina šilumos, bet padeda ją pasisavinti ir perduoti iš lauko į patalpas.
Skirtingai nuo geoterminės šilumos siurblių, įrengiant šilumos siurblius “oras- vanduo” nereikia naudoti brangių technologijų. Dėl to žymiai sumažėja išlaidos, kas daro juos paklausius ir labiau prieinamus vartotojams.