Gyventi tvariai šiais laikais yra gana paprasta, kadangi atsiranda vis daugiau inovatyvių sistemų, kurios veikia ekologiškai bei ekonomiškai, komfortabiliai. Viena tokių yra saulės elektrinės, kurios pasirenkamos ne tik verslų, tačiau ir privačių asmenų. Dėl siūlomų subsidijų – vis daugiau fizinių asmenų savo namų ūkiui diegiasi saulės elektrines, kurios prisideda prie žalesnės ateities.
Renkantis saulės elektrines reikia kuo daugiau dėmesio skirti jų techniniams parametrams. Vienas jų yra galingumas. Bene svarbiausias, kadangi tik tinkamo galingumo įranga gebės aptarnauti tam tikro namų ūkio poreikius.
Galingumas, matmenys bei svoris – esminiai aspektai, kurie gali padėti rasti tinkamiausio našumo įrangą. Dėl visko geriausia yra tartis su specialistais, kurie atsakys į klausimus bei pateiks jūsų atvejui labiausiai tinkamas rekomendacijas.
Elektrinės galios skaičiuoklė
Jums labiausiai tinkamos saulės elektrinės galia bus nustatoma vertinant kelis aspektus. Tai yra:
- Metinis elektros suvartojimas: (kWh).
- Stogo kampas.
- Stogo kryptis.
- Geografinė zona.
Yra ir daugiau aspektų, kurie gali padėti tinkamai nuspręsti dėl galingumo rodiklių. Dėl to visada geriausia yra tartis su specialistais, kurie kasdien su tuo dirba bei įvertina net ir pačias mažiausias smulkmenas, kurios gali nulemti tinkamo galingumo bei kitų aspektų saulės elektrinės pasirinkimą.
Kas yra saulės elektrinės efektyvumas?
Saulės elektrinės arba tiksliau modulių efektyvumas – tai yra įrangos gebėjimas saulės šviesą konvertuoti į elektros energiją. Žinoma, sklandžiam sistemos veikimui reikia ne tik modulių, tačiau ir kitų elektrinės komponentų. Gavus tokį patį saulės šviesos kiekį – skirtingi moduliai gebės sugerti ir skirtingą jo kiekį bei tuo pačiu išgauti didesnį arba mažesnį efektyvumą, sugeneruoti skirtingą kiekį elektros energijos.
Modulių efektyvumas yra išreikštas skaičiais, kurie parodo – kiek vienas kvadratinis metras gali surinkti saulės šviesos iš kurios bus generuojama energija. Dažniausiai rinkoje siūlomų modulių efektyvumas siekia apie 15-20 procentų. Išskirtiniais atvejais skaičius gali būti didesnis, tačiau tuomet ir patys moduliai dažniausiai yra inovatyvesni, pažangesni.
Modulio efektyvumo lygis nurodo ir jo kokybę. Natūralu, kad didesnis efektyvumas yra neatsiejamas nuo nuolatinių tyrimų, kurių metų bandoma atrasti priemones galinčias padėti gauti daugiau naudos iš saulės šviesos. Dėl to renkantis modulius bei kitas įrangos dalis – verta domėtis inovacijomis.
Modulio matmenų svarba
Skirtingi moduliai gali būti gebūs sugeneruoti tokį patį elektros energijos kiekį. Tačiau didesnio efektyvumo modulių matmenys dažniausiai yra mažesni, o tai yra ir kur kas praktiškiau. Tai itin pasiteisina tokiu atveju, kai namo stogas nėra didelis ir norisi maksimaliai išnaudoti jį, tai yra, montuoti modulius būtent ant stogo, o ne rinktis nutolusias saulės elektrines.
Modulių pasiūla rinkoje yra tikrai labai plati. Galite rasti ir tokius, kurie siekia vos 300 W ir tokius, kurių galia siekia iki 600 W. Didesnė galia tikrai ne visada reiškia, kad jie yra efektyvesni, tai yra, 500 W modulis nebūtinai bus kur kas galingesnis nei 300 W. Dažniausiai galios skirtumą lemia paties modulio dydis, tai yra, matmenys. Pavyzdžiui, 500 W galios moduliai yra standartinio dydžio, tačiau generuoja daugiau energijos, kadangi užima daugiau ploto bei daugiau sveria. Standartinių modulių matmenys yra kažkur 1 m x 1,7 m ir tokių galia dažniausiai varijuoja apie 350 W.